در اين مطلب با کمک چندين مجله معتبر پزشکي از سراسر دنيا، شما را با فوايد، مضرات و نحوه مصرف شيرين بيان آَشنا مي کنيم. تفاوتي که اين مطلب با بسياري از مطالب موجود در اينترنت فارسي دارد اين است که موارد گفته شده در اينجا کاملا از نظر علمي ثابت شده اند. شيرين بيان عمدتا به صورت چاي مصرف مي شود.

مزاياي شگفت انگيز شيرين بيان

از آنجايي که بهترين روش مصرف شيرين بيان، تهيه چاي شيرين بيان مي باشد بايد گفت اين چاي ساخته شده با ريشه شيرين بيان است و همچنين در فرم پودر موجود است. هر روز بعد از ظهر من يک فنجان چاي شيرين بيان مصرف مي کنم. شيريني و گرمي و عطر و طعم گرم و خاص آن باعث مي شود جايگزين خوبي براي شکر باشد.

مزاياي شيرين بيان در طب چيني آيورودا

طبق نظر طب سنتي چيني، شيرين بيان:

• براي درمان عفونت هاي گلو بسيار مفيد است.
  • در رفع اضطراب و افسردگي
  • درمان زخم هاي عفوني
  • عفونت ها
  • زخم معده
  • بثورات پوستي
  • اختلالات کبدي
  • و مسائل مربوط به يائسگي

مفيد مي باشد. شيرين بيان براي تقويت ريشه هاي مو و زيبايي مو نيز مفيد است. در مصر باستان از آن در معجون هاي درماني استفاده مي شده است. شيرين بيان بعدا از آن به چين وارد شد و جز مهمترين گياهان دارويي بوده است.

يک واقعيت بسيار جالب اين بود که شيرين بيان در طب چيني به عنوان داروي هدايتگر مورد استفاده قرار مي گرفته است يعني اينکه ريشه شيرين بيان در ترکيب با ساير گياهان و داروها براي افزايش اثرات آنها و هدايت آنها به نقطه مورد درمان در بدن موثر بوده است. در سال 2013، اين موضوع در دانشگاه تيانجين بررسي و صحت آن مشاهده شد.

.

ادامه توضيحات را در لينک اصلي زير بخوانيد:

خواص شيرين بيان براي معده، پوست و خون

سماق قرمز –فواید، طرز مصرف اصولی و نکات مهم دیگر (تحقیقات جدید)

جدیدترین خواص و عوارض کندر، نحوه و بهترین زمان مصرف (تحقیقات جدید)

خواص شیرین بیان برای معده، پوست و خون (جدیدترین تحقیقات)

شيرين ,بيان ,مي ,مصرف ,چاي ,ريشه ,شيرين بيان ,بيان براي ,بيان در ,است در ,مصرف شيرين

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تریبون آزاد ابومسلمی ها موزیک فا shokufesepid گروه آموزشی حسابداری سجاده فرش محراب نقش کاشان بازاریابی شبکه ای takboy72 دنیای کوچک من و مارلی donyayefelezyab آساره